patchwork o mnie kontakt galeria

kilka słów o mnie:

Nazywam się Marta Nawrocka. Praca z tkaniną jest moją ogromną życiową pasją, która czyni moją rzeczywistość barwną i twórczą. Artystyczne aspiracje były we mnie zawsze, tworzenie jest częścią mnie. Moja droga zawodowa pobiegła w pewnym momencie innym torem. Skończyłam studia o kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez kilka lat pracowałam w swoim zawodzie. Jednak projektowanie i szycie zawsze dawało mi największą satysfakcję i radość.
To właśnie realizowanie artystycznych, twórczych pasji najbardziej mnie uskrzydla !
Jasno wytyczony cel, konsekwentne, uparte dążenie do jego realizacji, duża doza samozaparcia, wiary we własne siły, potencjał twórczy i możliwości, zaowocowały stworzeniem firmy OLLI, zajmującej się projektowaniem i szyciem unikatowych kolekcji odzieży dziecięcej.
Od początku inspirują mnie tkaniny, w ich różnorodności i bogactwie barw, deseni, faktur i możliwości, wynikających z ich wykorzystania. Dziedziną, która fascynuje mnie od wielu lat jest patchwork. Projektowaniem i szyciem patchworków zajmuję się już od wielu lat, jest to moja wielka pasja.
Mogę pochwalić się sukcesami w tej dziedzinie:
* GŁÓWNA NAGRODA ZA MAKATĘ "DRZEWA" W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ MIESIĘCZNIK BURDA na najbardziej interesującą pracę wykonaną techniką patchwork.
* PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ SZWAJCARSKĄ FIRMĘ BERNINA. Za najlepszą pracę, zawierającą elementy quiltingu i patchworku otrzymałam elektroniczną maszynę do szycia Bernina Aurora 440QE, dzięki której mam nieograniczone możliwości tworzenia.
W pracy z tkaniną nie ograniczam się tylko do tworzenia patchworków. Posiadam CERTYFIKAT JAKOŚCI KRAJOWEJ KOMISJI ARTYSTYCZNEJ I ETNOGRAFICZNEJ FUNDACJI CEPELIA - Polska Sztuka Rękodzieło.
Bardzo inspiruje mnie len jako tworzywo twórczej ekspresji w dziedzinie projektowania i szycia. Efektem fascynacji i zauroczenia tą tkaniną jest stworzenie kolekcji odzieży i dodatków dla kobiet barwnych, a zarazem niekonencjonalnych, a także kolekcji artystycznej odzieży dziecięcej sygnowanej marką OLLI.